Z naszej galeriiAKTUALNOŚCI

Aktualności na rok 2014

Zarząd Okręgu PZW Łódź ogłosił wysokość składek i opłat za zezwolenia na połów ryb na swoich ziemiach.

Biorąc pod uwagę wysokość składek z poprzedniego roku, można w łatwy sposób stwierdzić, że stawka znów się podniosła. Tym razem 2zł na podstawowej składce członkowskiej, oraz 1zł na ulgowej składce członkowskiej. Składka okręgowa także uległa radykalnej zmianie. Pełna składka członkowska podniosła się aż o 6zł, ulgowa składka członkowska na szczęście tylko 3zł. Dla członka uczestnika jest to 3zł drożej niż w roku poprzednim.

Z mojej strony chciałbym dodać, że nasz okręg nie ma nowych łowisk do wędkowania. Lista akwenów jest taka sama jak w roku poprzednim. Przewidywane zarybienia w naszych wodach na ten rok także dają wiele do życzenia. Ryb z roku na rok jest coraz mniej, a składki coraz większe. Dowodem są nerwy wędkarzy wracających bez ryb lub co ważniejsze, wrażeń przeżytych z rybami nad wodą. Prawdopodobnie po raz kolejny wędkarze z kół Okręgu PZW Łódź "przeprowadzać się będą" do Okręgu PZW Częstochowa, Okręgu PZW Piotrków Trybunalski, bądź też Okręgu PZW Sieradz. Sąsiadujące z nami okręgi po raz kolejny mają dużo więcej do zaoferowania. Ja osobiście po zapoznaniu się porozumieniami na ten rok nie zmieniam swojej pozycji. Pozostaje tak jak i wielu z nas w Okręgu PZW Sieradz. Łowiska na terenach tego okręgu po raz kolejny mogą zaskoczyć, czego nie można powiedzieć o okręgu łódzkim. Okręg sieradzki umożliwia nam połów ryb na kilku pięknych rzekach i zbiornikach. Co więcej mamy jezioro Jeziorsko i odcinek Warty "za Tamą". Dla nas najważniejsze jest to, że są ryby i biorą. To jest w dzisiejszych czasach cenione przez wędkarzy.

Zapewne wielu z was wykupiło już pozwolenia. Pytanie tylko brzmi, czy dobrze wybraliście. Sprawdzicie to w tym roku wędkarskim na swoich łowiskach. Wyciągnijcie po tym wnioski na przyszłość. Nie popełniajcie tych samych błędów.


POROZUMIENIA:SKŁADKI (Okręg PZW Łódź):
Poprzednie informacje z życia "Stowarzyszenia Pabianickich Wędkarzy"
Znaleźć można w zakładce Archiwum na pasku wyboru

Społeczność klubu - ostatnio zapisani

fpablo
fpablo czyli Paweł Fukiet
hans293
hans293 czyli krzysztof grabarczyk
Moczykij70
Moczykij70 czyli Jacek Użak
BlueFisherman
BlueFisherman czyli Dawid Kolasa
zibi100
zibi100 czyli Nowak Zbigniew
roobcio
roobcio czyli Robert Lirka

 

zobacz całą społeczność »

Nasze forum

Tytuł/Autor

Rzeka Grabia - dobre miejscówki na ryby
Napisany przez kamilihnio, 02 maj 2013
Jezioro Krzemieniec
Napisany przez krystian252, 21 sty 2013
Porozumienie PZW 2013r. okręg Łódzki / Piotrków Tr
Napisany przez krystian252, 13 sty 2013
Stowarzyszenie Sierakowskich Wędkarzy
Napisany przez andrzej3023, 20 lis 2012

zobacz wszystkie wątki » Dodaj wątek

Galeria - ostatnio dodane zdjęcia

zobacz wszystkie zdjęcia »

Stowarzyszenie Pabianickich Wędkarzy - Łowiska

zobacz wszystkie łowiska »